Karahanoğlu Çiftliği

Coco Peat, dünya çapında tarımda devrim yaratan sürdürülebilir, yenilenebilir bir kaynaktır.

Coco Peat, dünya çapında tarımda devrim yaratan sürdürülebilir, yenilenebilir bir kaynaktır.

Satışını yaptığımız Coco Peat blokları ortalama 5 kg ağırlığında ve 65-75 litrelik hacime ulaşabilen bloklardır. Bloklar sulama sonrasında şişecek ve kullanıma hazır hale gelecektir. Paletle yada adetli satışı mevcuttur.

Coco Peat; Hindistan Cevizi lifi olarak da bilinir. Topraksız tarımda kullanılır. Hindistan cevizinin kabukları ve lifleri küçük parçalara bölünerek oluşturulan doğal bir liftir. Coco Peat bitki yetiştirme ortamının doğal pH’ı 5,5 – 6,4 arasındadır. Doğal Ec değeri ise 2,5 – 3,0 arasındadır.

Coco Peat Nerede kullanılır?

  • CocoPeat, tohumdan koklenme, çelikten fide üretimi ve saksılama da kullanılabilir.
  • Tüm seralarda, tohumlarda, fidelerde, çiçek ve bahçe bitkileri yetiştiriciliğinde, sebzelerde, fidanlarda, balkon/bahçe peyzajlarında, mantar üretiminde tek başına veya diğer karışımlarla uygulanabilen doğal ve temiz bir yetiştirme ortamıdır.

  • Topraksız tarımda coco peat kullanılır. Kuru ağırlığının 9 katı suyu ve besinleri emerek bünyesinde depolar ve bitkinin ihtiyacı oldukça bitkiyi besler, mantar ve çürümeyi önler.

  • Gevşek yapısı sayesinde optimum köklenme ve büyüme ortamı yaratır.

  • Sudan, gübreden, zamandan ve işçilikten tasarruf sağlar.

  • Mükemmel bir drenaja sahip olan cocopeat kesekleşmez ve bulaşmaz.

  • Uzun ömürlüdür ve en önemlisi muadil torflara göre ekonomiktir. Ekonomik Torf olarak kabul edilir. 

Kullanımı

Coco Peat su verilerek ıslatılır. Suyun emilmesi hızlı bir şekilde tamamlanır ve ardından kolayca dağılır. Dağılan bloktan 65-75 litre hacim elde edilir.

Shopping Cart